ZA PŮLNOČNÍM SLUNCEM PŘES LOFOTY A VESTERÁLY

cena od 22 290 Kč termín: 29.06.2018 délka: 14 dní (zájezd č. 277862)

14 - denní zájezd

POJEĎTE OBDIVOVAT FANTASTICKOU PŘÍRODU NORSKÝCH LOFOT, VESTERÁL A DALŠÍCH OBLASTÍ SKANDINÁVIE!
Pro milovníky krásných fantastických přírodních scenérií, které se mění na každém kroku, jsme zařadili zájezd, který bychom mohli nazvat i velký okruh Skandinávií. Čeká vás návštěva nejkrásnějších švédských měst Stockholmu a Uppsaly, šlápnete si na místa, kudy prochází polární kruh. Na vlastní kůži zažijete magickou atmosféru půlnočního slunce. Budete mít možnost sledovat je, jak se kutálí po obzoru jako zlatá koule a ne a ne zapadnout. Vesteralské a hlavně Lofotské ostrovy vás udiví svojí rozeklaností, fantastickými tvary. Jsou to čarokrásné kopce, které trčí z moře. Dále vás čeká část Norska, která je nazývána „pohádkovým územím“ - ledovec Svartisen, přírodní parky v okolí, Mo i Rana, královský Trondheim. Zlatou cestou severu dorazíte k nejkrásnějšímu norskému fjordu Geiranger, zastavíte se v národním parku Jotunheimen, stanete pod nejvyšší horou Norska Galdhopiggen, uvidíte hlavní město Norska Oslo a řadu dalších zajímavých míst. Severské přírodě Norska se nedá odolat.

Možnost letecké dopravy do Stockholmu nebo Evenes (Norsko). Cena letenky platí aktuální v době nákupu. Nečerpané služby budou odečteny.

Ubytování: hostel

mládežnické hotely a chaty - čtyřlůžkové pokoje

Stravování: snídaně

2x snídaně

Doprava: autokarem

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odjezd v ranních hodinách. Průjezd SRN na noční osmihodinový trajekt do Švédska (možnost dokoupení kabin).
2. den:Vylodění, jízda švédskou krajinou kolem jednoho z největších jezer Evropy - jezera Vattern, zastávka v Linköpingu – návštěva kouzelného skanzenu s řadou řemeslnických domků, dojezd k švédské metropoli Stockholmu. Nocleh.
3. den:Stockholm nazývaný „Benátkami severu“ - prohlídka hlavních atraktivit města: královský palác – střídání stráží, radnice, Gamla stan - staré město s úzkými dlážděnými uličkami a City Hall, místo, kde se každoročně slaví udělování Nobelovy ceny (nutno objednat dopředu). Museum Vasa, skanzen. Nocleh.
4. den:Uppsala - prohlídka univerzitního města s proslulou katedrálou (největší ve Skandinávii). Knihovna Carolina Rediviva – možnost shlédnout Codex Argenteus, Gamla Uppsala - stará Uppsala s mytickými hrobkami. Gävle - Gamla Gelfe - rezervace se starými dřevěnými domy – krátká prohlídka. Pokračování po břehu Botnického zálivu přes Soderhamn a Sundsvall dále na sever. Nocleh.
5. den:Překročení Polárního kruhu – zastávka, laponské centrum Jokkmokk s Laponským muzeem. Cesta přes národní park Mudus s hlubokými soutěskami do Gällivare a poté do Kiruny, nejvýše položeného města Švédska (579 m), hornického města, kde se nachází údajně největší podzemní rudný důl na světě. Odjezd na nocleh.
6. den:Nejprve zastávka v nár. parku Abisko s vysokohorskou severskou přírodou, v případě příznivého počasí možnost výjezdu lanovkou pod vrchol hory Nuolja (výhled na Laponskou bránu), nebo procházka v okolí kaňonu s divokou vodou Abeskoeatnu. Překročení hranice do Norska a pokračování podél Herjangsfjordu přes kilometrový most Tjelsundbrua na Vesterály divokou a krásnou přírodou. Nocleh.
7. den:Ostrovy Vesteralen jako jedny z mála nabízejí možnost pozorování velryb, protože severozápadní oblasti tohoto souostroví jsou bohaté na plankton, který láká ryby - potravu těchto největších savců. Andenes – nejsevernější místo Vesterál - budete mít možnost zúčastnit se Hval safari = velrybího safari - jedná se o plavbu dlouhou cca 3 hodiny, jejímž cílem je pozorování velryb. (nutno rezervovat při přihlášení). V odpoledních hodinách přejedeme přes další Vesterálské ostrovy na Lofoty. Odjezd na nocleh.
8. den:Okouzlující ostrovy Lofoty, které patří k nejmalebnějším místům z celé Skandinávie. Svolvaer, město, nad nímž se tyčí ostré štíty hor, Kabelvag – Vagan kirke – velký roubený kostel z 19. stol., prohlídka unikátních rybářských vesnic Henningsvaer (chráněno UNESCEM), který je údajně vyhlášen za nejkrásnější místo Norska díky své poloze (roztroušeno na ostrůvcích spojených mosty), Reine (nejfotografovanější scenérie) a zcela na jihu Lofot městečko A. Noční přejezd zpět na pevninu.
9. den:Pozorování půlnočního slunce - trajekt na pevninu, cestou pohledy na hory, které vyrůstají přímo z moře. Nezvyklá krajina ledovcového původu s nekonečnými rašeliništi s nesčetnými jezery a horami neuvěřitelných tvarů. Překročení Polárního kruhu - zastávka. Ledovec Svartisen – přejezd motorovou loďkou do jeho blízkosti a poté pěší výstup k jeho splazu. Pokračování na jih kolem divokých vodopádů Laksfossen, po proudu „královny norských řek“ Namsen a zastávka u „Brány severu“ – označuje hranici severního Norska. Podél Trondheimfjordu odjezd na ubytování.
10. den:U Trondheimfjordu leží středověké hlavní město Norska Trondheim - prohlídka města s jeho velkolepou katedrálou Nidaros, nejkrásnější gotickou stavbou severní Evropy, královskou rezidencí i původními kupeckými domy na řece Nid. Dále Opdalem, údolím padajících vodopádů, údolím Drivadalen budeme pokračovat na jih. Zastávka v Dombasu, potom u Trolí stěny - jedné z nejvyšších skalních stěn Evropy a dojezd do Andalsnes - krásně položeného rybářského městečka u ústí řeky Raumy do Romsdalsfjordu. Nocleh.
11. den:Jedna z nejkrásnějších oblastí Norska, jejíž divokost bere dech. Výjezd serpentýnami Trolí cesty přes vodopád Stigfossen a poté sjezd k soutěsce Gudbrandsjuvet a dále do Linge - trajekt do Eidsdalu, (nebo možnost jízdy po Geirangeru - není v ceně) výjezd Cestou orlů na vyhlídku na nejkrásnější norský fjord Geiranger, sjezd do Gierangeru - zastávka, poté stoupání pod Dalsnibu (1.476 m) - možnost výjezdu, z jejíhož vrcholu je podle Norů vidět to pravé Norsko. Odjezd na ubytování.
12. den:Jotunheimen, nejvyšší horský hřeben v Evropě na sever od Alp - procházka v nejbližším okolí nejvyššího vrcholu celé Skandinávie - Galdhopiggenu (2.469 m ), zastávka v malebné obci Lom se starým dřevěným kostelíkem, prohlídka vynikající expozice kamenů a polodrahokamů, cesta do údolí Gudbrandsdalen. Krátká zastávka u olympijského skokanského areálu v Lillehameru, odjezd na ubytování.
13. den:Oslo – krátká prohlídka historického centra města, Vigeland park (nebo ostrov Bygdoy s muzei Fram, Kon-Tiki). Přes Svinesund do Švédska na noční trajekt.
14. den:Cesta zpět. Návrat večer.


Podobné zájezdy v této destinaci

19 700 Kč
Základní cena od 19 700 Kč

Norské hory, ledovce, fjordy a vodopády

Norsko, Vettisfossen (vodopád)
Naše výpravu za poznáním přírodních skvostů Norska začneme v nejvyšším norském pohoří Jotunheimen, přezdívaném též Domov Obrů. Nejdříve projedeme vyhlášenou cestou Jotunheimvegen, která nás zavede od jezera Vinstra do nitra borových lesů, lemovaných prstencem holých kopců. Druhý den zajedeme k soutěsce…
termín: 10.08.2019 délka: 14 dní

Nabízí

ERIKA TOUR

ERIKA TOUR

Špidlenova 442
51301 Semily
telefon: 481623637

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Bergen 4 °C
Haugesund / Karmoy 4 °C
Kristiansand / Kjevik 0 °C
Oslo -11 °C
Oslo / Fornebu 9 °C
Stavanger / Sola 3 °C
Torp -7 °C
Tromso 3 °C
Trondheim 2 °C

Základní informace

Norsko

Norsko
Hlavní město: Oslo
Počet obyvatel: 4 457 857
Měna: NOK
Rozloha: 323,887 km2

Místopisy

  • Severní Norsko

    Severní Norsko protíná severní polární kruh - za letního slunovratu zde Slunce nezapadá a za zimního nevychází nad obzor. Území je známé krásnými fjordy a sámskou kulturou…

  • Střední Norsko

    Střední Norsko zahrnuje regiony Nord Trondelag a Sor Trondelag, ve kterém se nachází např. starobylé město Trondheim.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://norsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/za-pulnocnim-sluncem-pres-lofoty-a-vesteraly-277862/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://norsko.vasezajezdy.cz