Norsko, Finsko, Švédsko - Velký okruh Skandinávií a Lofoty

cena od 15 990 Kč termín: 04.07.2018 délka: 15 dní (zájezd č. 195844)

15 - denní zájezd

Velká cesta na daleký sever Evropy Vám umožní navštívit krásné oblasti Švédska, Finska a Norska. Navštívíme hlavní město Finska Helsinky a Švédska Stockholm. Na dalekém severu poznáte nekonečné finské lesy a modré hladiny tisíců jezer, skalnaté hory souostroví Vesteralen a Lofoten nad polárním kruhem, budete se plavit velkými skandinávskými trajekty a užívat si nádherných výhledů jak na Baltu, tak na Norském moři. Když budeme mít štěstí, uvidíme i půlnoční slunce. Více času také strávíme v krásné severské neporušené přírodě - skalní hřeben Koli, nejkrásnější finská hora Saana, ostrov Mageroya. Možnost lodního výletu kolem skalnatého pobřeží ostrovů.

Ubytování: chata

11x nocleh (10x ubytování v jednoduchých turistických hotýlcích a hostelech, chatkách ve vícelůžkových pokojích - nejčastěji 4lůžkových, 1x ubytování v 4lůžkových kajutách na trajektu), 1lůžkový pokoj nelze.

Stravování: snídaně

4x snídaně.

Doprava: autokarem

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:odjezd z ČR v dopoledních hodinách. Trajekt do Švédska (7,5 hod.).
2. den:návštěva přístavního města KALMAR u Kalmarského průlivu oddělujícího pevninu a ostrov Öland, starý zámek ze 14. - 16. stol. Dojezd na ubytování do oblasti Stockholmu.
3. den:STOCKHOLM - prohlídka "Benátek severu", rozložených na ostrovech jezera Mälaren, Gamla Stan - staré město s Královským palácem, kostely, Parlamentem, vyhlídka z Radniční věže, možnost návštěvy unikátního muzea lodi Vasa. Pozdě odpoledne plavba mezi tisíci ostrůvky - nezapomenutelné výhledy - trajektem Stockholm - Helsinky (16 hodin, v ceně 4lůžkové kajuty a snídaně).
4. den:dopoledne připlutí do HELSINEK - hlavního města Finska, prohlídka centra města na Senátním náměstí kolem luteránského dómu, pravoslavný chrám, prezidentský palác, malebný trh u přístavu, skalní chrám Tempeliaukiokirkko, vyhlídka z věže Olympijského stadionu. Nocleh.
5. den:FINSKÁ JEZERNÍ PLOŠINA - jízda po úzkých šíjích, nazývaných eskery, mezi labyrintem jezer, nejznámější je esker PUNKAHARJU. SAVONLINNA - město se starým kamenným hradem OLAVINLINNA na ostrově, jedním z největších a nejkrásnějších finských hradů. KERIMÄKI - největší dřevěný kostel ve Finsku. KOLI - jedinečná vyhlídková skála nad jezerním systémem Pielinen ve finské Karélii. Nocleh.
6. den:přejezd na sever Finska. Návštěva vesničky Santa Clause na polárním kruhu NAPAPIIRI, odkud je možné zaslat pozdrav přímo z polární pošty a získat certifikát o překročení polárního kruhu. NP Saariselkä s vyhlídkovým vrcholem KAUNISPÄA. Nocleh u jezera Inari.
7. den:INARI, městečko s laponským skanzenem u posvátného jezera. Přejezd do Norska. Ubytování. Večer přejezd podmořským tunelem na ostrov Mageroya. V případě pěkného počasí krátká pěší vycházka s výhledem na NORDKAPP HORN. NORDKAPP - Severní mys, triumfální konec Evropy, výhledy na Severní ledový oceán, příp. i půlnoční slunce. Pozdě v noci návrat na ubytování. Nocleh.
8. den:ALTA - skalní rytiny a muzeum, asi 3 000 skalních rytin z doby kamenné pod širým nebem, je na seznamu světového dědictví UNESCO. Přejezd severskou krajinou plnou vodopádů, hlubokých fjordů a rozeklaných hor, polární krajinou, která vrcholí u Lyngenfjordenu, kde se nám otevře nádherný pohled na rozeklané horské štíty pohoří Lyngsalpene. Nocleh.
9. den:pěší výstup na nejkrásnější finskou horu SAANA (1029 m n.m.) s širokým rozhledem, která se nachází v NP Kilpisjärvi na norsko-švédsko-finském pomezí. Jedno z nejlepších lososových míst v Norsku, trojité, 600 metrů dlouhé peřeje MALSELVFOSSEN. Nocleh.
10. den:zastávka u moderní plastiky Kamenný dům v Evenes. Přejezd po kilometr dlouhém mostu Tjelsundbru na souostroví VESTERALEN. Jízda silnicí s mnoha dlouhými tunely na souostroví Lofoten. Možnost cca 1,5 hod. dlouhého lodního výletu kolem skalnatého pobřeží v oblasti Lofot. Největší dřevěná katedrála na sever od Trondheimu v KABELVAGU. Nocleh.
11. den:souostroví LOFOTY - nejúchvatnější a nejbizarnější scenérie Severu. Vyhlídková jízda až na konec souostroví Lofoty se spoustou zajímavých pohledů na mosty, spojující ostrovy a na vysoké hory. Malebné červené rybářské domečky rorbu, sušáky na tresky, tisíce racků. REINE, které bylo několikrát vyhlášeno za nejkrásnější místo Norska. Městečko A na nejjižnějším cípu Lofot, kde končí nejen lofotská silnice, ale také svět lidí a začíná svět vikingských bohů. SVOLVAER - hlavní město Lofotského souostroví. Nocleh.
12. den:dopoledne plavba trajektem zpět na norskou pevninu. Cesta divokou krajinou NORDLANDU podél nesčetných jezer a hlubokých fjordů s okouzlující scenérií majestátních hor. Přestávky na zajímavých místech. Zastávka na NORSKÉM POLÁRNÍM KRUHU. MO I RANA - město na břehu Ranafjordu, obchodní centrum oblasti, plastika Havman. Mohutné peřeje LAKSFORSEN. Nocleh.
13. den:přejezd středním Norskem, kolem mnoha malebných divokých vodopádů a jezer. Devítihodinová prohlídka TRONDHEIMU - třetího největšího města Norska s katedrálou, která je považována za nejkrásnější gotickou stavbu severní Evropy, a mnoha dalšími zajímavostmi. Noční přejezd.
14. den:prohlídka města LUND - významné kulturní centrum jižního Švédska s pěknou románskou katedrálou. Přejezd na jih Švédska do přístavního města Trelleborg. Večer odplutí, plavba do Rostocku (7,5 hod.).
15. den:příjezd do ČR v odpoledních hodinách.


Podobné zájezdy v této destinaci

17 900 Kč
Základní cena od 17 900 Kč

Norské hory

Norsko
Putování horami středního a jižního Norska nás nejprve zavede do národního parku Jotunheimen, nacházejícím se v nejvyšším skandinávském pohoří. Dalším národním parkem, který navštívíme, bude Hardangervidda, nazývaná také Střecha Norska. Oba vícedenní přechody povedou stranou turistického ruchu, takže…
termín: 20.07.2019 délka: 15 dní
31 990 Kč
Základní cena od 31 990 Kč

Norsko - vlakem a lodí od moře do hor

Norsko
Oslo • Hönefoss • Geilo • Myrdal • Flam • Sognefjord • Leikanger • Bergen Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Min. počet účastníků : 20.
termín: 18.06.2019 délka: 6 dní
10 900 Kč
Základní cena od 10 900 Kč

Eurovíkend Oslo

Norsko
Prožijte téměř 28 hodin v rozkvetlém hlavním městě Norska s průvodkyní Monikou Frolíkovou. Zájezd si každoročně najde své příznivce - uskuteční se již počtvrté! Hlavní město Norska Oslo má rozhodně co nabídnout: námořní přístav zve k procházkám a posezením v některé z mnoha kaváren, vikinská minulost…
termín: 25.05.2019 délka: 2 dny

Nabízí

CK Poznání s.r.o.

CK Poznání s.r.o.

Palackého třída 2744
53002 Pardubice
telefon: 466535401

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Bergen 4 °C
Haugesund / Karmoy 4 °C
Kristiansand / Kjevik 0 °C
Oslo -11 °C
Oslo / Fornebu 9 °C
Stavanger / Sola 3 °C
Torp -7 °C
Tromso 3 °C
Trondheim 2 °C

Základní informace

Norsko

Norsko
Hlavní město: Oslo
Počet obyvatel: 4 457 857
Měna: NOK
Rozloha: 323,887 km2

Místopisy

  • Severní Norsko

    Severní Norsko protíná severní polární kruh - za letního slunovratu zde Slunce nezapadá a za zimního nevychází nad obzor. Území je známé krásnými fjordy a sámskou kulturou…

  • Střední Norsko

    Střední Norsko zahrnuje regiony Nord Trondelag a Sor Trondelag, ve kterém se nachází např. starobylé město Trondheim.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://norsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/velky-okruh-skandinavii-a-lofoty-195844/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://norsko.vasezajezdy.cz