Srdce norských fjordů a zlatá cesta severu

cena od 22 990 Kč termín: 05.07.2018 délka: 7 dní (zájezd č. 493283)

7 - denní zájezd

Norsko je nejkrásnější severská země. Snad každý, kdo se vypraví do tohoto koutu Evropy, je doslova očarován krásou kolem sebe - nezapomenutelné hory, divoké řeky, hluboké fjordy. Navštívíme střední část země, která se může pochlubit těmi nejkrásnějšími scenériemi, které budeme jinde hledat jen marně.

Iddefjord - Oslo - Gjovik - Lillehammer - údolí Gudbrandsdalen - Dombas - soutěska Romsdalen - stěna Trollů - cesta Trollů - Orlí stezka - Geirangerfjord - Dalsnibba - Jostedalsbreen - Brigsdalsbreen - Sognefjord - vodopády Tvindefoss - Voss - Bergen - vyhlídka Floyen - Geilo - Holmenkollen

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno 5x v hostelech ve 4lůžkových pokojích, na patře je vždy kuchyňka - možnost vaření, k dispozici místnost s TV, společenská místnost. Možno připlatit 2lůžkový pokoj. Ložní prádlo vlastní, nebo na místě cca 180 NOK. 1x v norském kempu v luxusně vybavených chatkách se čtyřmi lůžky, k dispozici lednice, vařič a varná konvice. Některé chatky apartmánového typu, oddělené 2lůžkové pokoje. Ložní prádlo vlastní, nebo na místě cca 120 NOK. Příslušenství v hostelech a chatkách společné. Nelze zajistit ubytování v jednolůžkovém pokoji. Možno připlatit ubytování v Oslu první a poslední noc v hotelu *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Stravování: snídaně

Snídaně převážně formou bufetu.

Doprava: letecky

Praha

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy do Osla , transfer na ubytování.
2. den:Po snídani odjíždíme do Gjoviku, Hala Fjellhalen, Gjovik Kirche. Navštívíme olympijský Lillehammer , ležící u největšího norského jezera Mjösa a srdce Norska, mohutné údolí Gudbrandsdalen. Dojedeme do Dombasu a podél divoké řeky Rauma do monumentální soutěsky Romsdalen, na úpatí nejvyšší převislé skalní stěny v Evropě. Nocleh.
3. den:Zlatá cesta severu - divoké údolí Romsdalen , jenž lemují rozeklané vrcholy a vodopády. Zastávka u pověstné převislé Stěny Trollů, Trollveggen. Výjezd věhlasnou Cestou Trollů, Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Překonáme Nordalsfjord a Orlí stezkou dojedeme do městečka Geiranger, ležícího v romantických scenériích Geirangerfjordu (UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Pak vyjedeme na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídkou Dalsnibba (1440 m n.m.) s úchvatnými pohledy na fjord Geiranger, strmé stěny s desítkami nádherných vodopádů, z nichž nejznámější jsou vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. Ubytování.
4. den:Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě Jostedalsbreen resp. k jeho nádhernému ledovcovému splazu Brigsdalsbreen. Přejedeme nádhernými scenériemi k rameni největšího norského fjordu Sognefjordu (délka 200 km), toto legendární údolí plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Zastávka u kaskádovitého vodopádu Tvindefoss a odjezd na ubytování.
5. den:Druhé největší město Norska Bergen , prohlídka historického centra (UNESCO), neopakovatelná atmosféra trhu, unikátní hanzovní domy Bryggen (UNESCO) - středověké kostely, stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen, fakultat. možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Floyen, ze které je vidět centrum města jako na dlani (na vyhlídku je možné vystoupat i pěšky) nebo návštěva známého akvária. Návrat na ubytování.
6. den:Pokračujeme podél impozantních vodopádů Voringfossen  do Geilo, středisko zimních sportů.  Přejedeme největší evropskou náhorní plošinu Hardangervidda a zbytek dne věnujeme prohlídce Osla,  Vigelandův park (více než  200 soch G. Vigelanda), výjezd do dějiště zimní olympiády v Holmenkollenu, zastávka u nově postaveného skokanského můstku, překrásný panoramatický výhled na Oslo.  Ubytování v Oslu. 
7. den:Dopoledne prohlídka Osla , dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy


Podobné zájezdy v této destinaci

19 700 Kč
Základní cena od 19 700 Kč

Norské hory, ledovce, fjordy a vodopády

Norsko, Vettisfossen (vodopád)
Naše výpravu za poznáním přírodních skvostů Norska začneme v nejvyšším norském pohoří Jotunheimen, přezdívaném též Domov Obrů. Nejdříve projedeme vyhlášenou cestou Jotunheimvegen, která nás zavede od jezera Vinstra do nitra borových lesů, lemovaných prstencem holých kopců. Druhý den zajedeme k soutěsce…
termín: 10.08.2019 délka: 14 dní

Nabízí

IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

Slezská 69
13000 Praha 3
telefon: 224942149

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Bergen 8 °C
Haugesund / Karmoy 7 °C
Kristiansand / Kjevik 5 °C
Oslo 4 °C
Oslo / Fornebu 6 °C
Stavanger / Sola 7 °C
Torp 5 °C
Tromso -1 °C
Trondheim 7 °C

Základní informace

Norsko

Norsko
Hlavní město: Oslo
Počet obyvatel: 4 457 857
Měna: NOK
Rozloha: 323,887 km2

Místopisy

  • Ostfold

    Jihovýchodní převážně rovinatý norský kraj na hranici se Švédskem.

  • Severní Norsko

    Severní Norsko protíná severní polární kruh - za letního slunovratu zde Slunce nezapadá a za zimního nevychází nad obzor. Území je známé krásnými fjordy a sámskou kulturou…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://norsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/srdce-norskych-fjordu-a-zlata-cesta-severu-493283/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://norsko.vasezajezdy.cz