Špicberky a severovýchodní Grónsko na lodi Plaucius

cena od 141 000 Kč termín: 02.09.2019 délka: 14 dní (zájezd č. 392576)

14 - denní zájezd

Expediční plavba na trase Longyearbyen - Raudfjord - Moffen - Myggebugten - Kaiser Franz Joseph - Blomster Bugt - Teufelschloss - Scoresby Sund - Sydkap - Ittoqqotoormiut - Reykjavik.

Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách, počasí a možnostech míst na vylodění. O konečné podobě itineráře bude rozhodovat vedoucí expedice a kapitán lodi.

Ubytování: loď / jachta

M/V Plancius

Třída: Ice 1D
Délka: 89 metrů
Šířka: 14.5 metrů
Ponor: 5 metrů
Tonáž: 3175 GRT
Kapacita: 116 osob
Kabiny: 53
Motory: 3 Diesel Electric, 1230hp každý motor
Rychlost: 12 uzlů max.; 10 uzlů plavba
Vlajka/Domovský přístav: Holandsko
Posádka: 17 námořníků, 19 osob hotelová posádky, 8 osob expediční posádky

Loď M/V Plancius byla postavena v roce 1976 jako oceánografická loď pro holandské královské loďstvo a sloužila až do roku 2004. Poté byla zakoupena společností Oceanwide Expeditions. V roce 2009 byla kompletně přestavena na kapacitu 114 pasažérů a plně odpovídá bezpečnostním pravidlům SOLAS.

Interiéry jsou pohodlně a vkusně zařízeny, nicméně plavidlo nelze považovat za luxusní. A protože primárním cílem jsou expediční plavby se vzdělávacími programy a výstupy na pevninu, pasažéři tráví při výstupech na pevninu co nejvíce času.

Plavidlo bylo postaveno do ledových podmínek se zesílenou přídí a zádí. Zesílený trup má navíc menší odstupy vzpěr (30 cm místo běžných 65 cm). Díky původnímu zaměření plavidla na výzkum má 6 speciálních bronzových lodních šroubů, které výrazně snižují hlučnost plavidla.

Na lodi je restaurace / přednášková místnost, bar/pozorovací místnost a otevřené paluby.

Stravování: plná penze

strava (snídaně, oběd, večeře, svačiny), káva a čaj

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program v destinaci před/po plavbě.

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní cena od Rezervace
02.09.2019 15.09.2019 14 141 000 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Příjezd do Longyearbyen, správního hlavního města souostroví Svalbard, které se nachází na největším ostrově Špicberky. Před naloděním budete mít možnost prohlídky tohoto města, jehož farní kostel a polární muzeum stojí jistě zato navštívit. V okolí Longyearbyen bylo zaznamenáno více než 100 druhů rostlin. V podvečer loď vypluje z Isfjorden.
2. den:Raudfjord - krásný fjord s nádhernými ledovci, který se nachází na severním pobřeží Západních Špicberk. Je domovem tuleňů kroužkovaných a vousatých, mořských ptáků a překvapivě i bohaté vegetace. Dobrá šance vidět medvěda se naskytne v blízkosti ledovce Hamilton. Odtud budete pokračovat na ostrov Moffen, na kterém se loví velryby.
3. den:Plavba do Grónska. Můžete sledovat velryby a mořské ptáky.
4. den:Plavba do Grónska. Na jeho východní straně můžeme spatřit moře ledu. Můžete sledovat velryby a mořské ptáky.
5. den:První zastávou je Myggebugten. Nachází se zde stará lovecká chata (v první polovině minulého století zde norští lovci lovili polární medvědy a arktické lišky) a rozsáhlá tundra obydlená pižmoni. Malá jezírka jsou domovem hus. Proplujete fjordem Kaiser Franz Joseph – nádherný fjord s tyčícími se horami a ledovci. Alternativou je Sofia Sund, který je ve skutečnosti mnohem užší a kde můžete z lodi sledovat pižmoně.
6. den:Blomster Bugt je místem, kde můžete obdivovat krásné geologické útvaty. Je zde možné spatřit arktické zajíce a jezero Great Northern Diver a mnoho menších jezírek. V odpoledních hodinách poplujete do Teufelschloss a Ella Ø, kam doplujete v podvečer.
7. den:První polovinu dne strávíte v Antarcticahavn - širokém a rozsáhlém údolí s mnoha pižmoni. V podzimním období je krajina ještě krásnější.
8. den:Dalším bodem programu je Scoresby Sund a v odpoledních hodinách plavba po zaledněném Volquart Boons Kyst. Zde je možnost vyjížďky na zodiacích podél jednoho z ledovců a následně vystoupit na ledovec Måne. Později se vylodíte v Dánsku, kde se podíváte na pozůstatky osídlení kultury Inuit opuštěné asi před 200 lety. Stany ve tvaru kruhu z kamenů ukazují letní domy, zatímco zimní domy jsou vidět blíže k malému mysu. Místa jsou dobře zachovalá, proto je možné se podívat i do obydlích.
9. den:Podíváme se na břeh u mysu Hormann Halvø, kde budeme moci vidět pižmoně. Dále je zde k vidění bělokur horský a potáplice lední na moři. Krajina je zde mimořádně krásná, zejména na podzim, kdy krajina hraje všemi barvami. Arktické borůvky a šichy jsou nádherně barevné a výborně chutnají. Ve večerních hodinách se poplavíme přes fjord k Scoresby Land, kde si budeme moci užít kontrast teplých podzimních barev a vegetací na pobřeží s obrovskými horami a chladnými ledovci.
10. den:V severozápadních fjordech v Scoresby Land se v ranních hodinách setkáte s obrovskými ledovci, které mají i více než 100 m na výšku a více než kilometr na délku. Většina z nich je jako fjordy 400 m hluboká. Zakotvíte poblíž Sydkap s pozůstatky kultury Thule. Až 20 lidí žilo v malých domech, které se zde nacházejí. Možnost přistání i v Gurreholm na Jameson Land.
11. den:Ittoqqotoormiut - největší osídlení ve Scoresby Land s asi 500 obyvateli. Po večeři následuje plavba na jih kolem nádherného pobřeží Blosseville.
12. den:Viz. den 12
13. den:Ráno vylodění v Akureyri, transfer autobusem cca 6 hodin do hotelu v Reykjaviku.
14. den:Ráno vylodění v Akureyri, transfer autobusem cca 6 hodin do hotelu v Reykjaviku.


Podobné zájezdy v této destinaci

37 990 Kč
Základní cena od 37 990 Kč

Island

Island, Reykjavík
zájezd s českým průvodcem, terénním autem pro 8 osob – skupina max. 8 osob Keflavík - Gunnuhver - Grindavík - Krísuvík - Vestmannské ostrovy - vodopád Seljalandfoss - vodopád Skogafoss - sopka Eyjafjallajökull - Dýrholaey - ledovec Mýrdalsjökull - ledovec Sólheimajökull - kráterové jezero Ljótipollur…
termín: 13.07.2019 délka: 9 dní
42 990 Kč
Základní cena od 42 990 Kč

To nejlepší z Islandu (letecky z Prahy)

FirstMinute
Island, Reykjavík
Magický zájezd, během kterého spatříte perly pozoruhodného ostrova kontrastů! Seznámíte se s projevy geotermální činnosti, pokocháte se vodopády Skógafoss či Seljalandsfoss, zhlédnete činný gejzír Strokkur i hlavní město Reykjavík. Vydejte se s námi za poznáním „ostrova ohně a ledu“ a zažijte čarokrásně…
termín: 30.05.2019 délka: 6 dní
39 990 Kč
Základní cena od 39 990 Kč

Island – velký okruh zemí ohně a ledu – letecky

FirstMinute
Island, Selfoss
– velmi podrobný okruh Změna program v případě špatného počasí, nesjízdnosti silnic, či změny letových řádů vyhrazena!!!
termín: 17.06.2019 délka: 7 dní

Nabízí

SOLEADA s.r.o.

SOLEADA s.r.o.

Moskevská 658/41
46001 Liberec
telefon: 774750111

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Bergen 8 °C
Haugesund / Karmoy 7 °C
Kristiansand / Kjevik 5 °C
Oslo 4 °C
Oslo / Fornebu 6 °C
Stavanger / Sola 7 °C
Torp 5 °C
Tromso -1 °C
Trondheim 7 °C

Základní informace

Norsko

Norsko
Hlavní město: Oslo
Počet obyvatel: 4 457 857
Měna: NOK
Rozloha: 323,887 km2

Místopisy

  • Ostfold

    Jihovýchodní převážně rovinatý norský kraj na hranici se Švédskem.

  • Severní Norsko

    Severní Norsko protíná severní polární kruh - za letního slunovratu zde Slunce nezapadá a za zimního nevychází nad obzor. Území je známé krásnými fjordy a sámskou kulturou…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://norsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/spicberky-severovychodni-gronsko-na-lodi-392576/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://norsko.vasezajezdy.cz