Norsko - Turistika I Komfort Hotelu

cena od 37 900 Kč termín: 17.07.2018 délka: 9 dní (zájezd č. 493808)

9 - denní zájezd

Nádherná divoká norská krajina přímo vybízí k túrám a procházkám v přírodě. Přestavujeme na českém trhu jedinečný poznávací zájezd s turistikou do Norska, během kterého se můžete podívat do nejvyššího pohoří Skandinávie Jotunheimen a dosáhnout zde nejvyššího vrcholu Galdhřppigen . Stejně tak můžete vyjít na oblíbenou skalní plošinu Preikestolen s jedinečným výhledem na fjord pod ní. Nebudou chybět nádherné vodopády (zde v údolí Husadalen) ani výhledy na ledovcové splazy. Další jedinečností je ubytování v hotelech a večeře v ceně po většinu dní. 
Novinka CK Periscope Skandinávie vám umožní vychutnat si Norsko v plné kráse, i když třeba nepůjdete na uvedené túry – můžete s námi vyrazit na zájezd a užít si třeba jen okolí v místech ubytování, jít za skupinou s průvodcem pomalejším tempem (návrat z túry je vždy stejnou cestou) nebo se toulat okolím, kde bude autobus čekat na hlavní skupinu.  PŘEDNOSTI ZÁJEZDU
komfortní zázemí turistických hotelů 5x večeře v základní ceně zájezdu nádherné horské túry na vrcholy i údolími hor garance malé skupiny (15 – 20 účastníků) vhodné i pro děti od 10 let, pokud jsou zvyklé na pohyb v horách  POSLEDNÍ 1 MÍSTO od 14.7.2018: příplatek za jednolůžkový pokoj pouze 7 000 Kč!

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den: Během dne odlet do Osla (s přestupem). Navečer odjezd na ubytování přes Lillehammer a Lom, kde se zastavíme u starobylého sloupového kostela (stavkirke). Ubytování v podhůří NP Jotunheimen na tři noci. Večeře 1. - 3. den jsou v ceně zájezdu.
2. den: Hned na začátek se vydáme na nejvyšší vrchol Norska a celé Skandinávie – Galdhřpigen (2 469 m). Cesta dlouhá 15 km trvá okolo 7 hodin. Vede mj. přes ledovcové/sněhové pole, v ceně je povinný doprovod místního vůdce s lanem. Po návratu na hotel večeře (v ceně zájezdu). 
3. den: Na druhém dvoutisícovém vrcholu, na který vystoupíme, se nachází nejvýše položená chata norského spolku turistů Fannarĺkhytta (2 068 m n. m.). Odměnou nám budou fantastické pohledy na vrcholky Jotunheimenu, hřeben ledovce Jostedalsbreen a siluety údolí fjordů. Délka túry je asi 6 hodin. Po návratu na hotel večeře (v ceně zájezdu). 
4. den: Během odpočinkového dne uvidíme ramena nejdelšího fjordu Norska Sognefjorden, a to jak přímo od hladiny fjordu, tak z vyhlídky Stegastein nad obcí Aurland. V oblasti tzv. Sněžné cesty se vypravíme na kratší vycházku pustinou připomínající Island. V případě mlhy nebo deště zvolí průvodce pobyt venku v jiné lokalitě. Navečer se zastavíme pro pár fotografií kaskádovitého vodopádu Tvindefossen a na ubytování s večeří v hotelu v obci Kinsarvik dojedeme po průjezdu více než kilometrového mostu Hardangerfjordbrua nad fjordem. 
5. den: Dnes si užijeme okolí krásného fjordu Hardangerfjord a ještě úchvatnějšího údolí Husedalen se čtyřmi nádhernými vodopády na řece Kinso. Max. délka túry je 4-5 hod. Každý si může zvolit délku túry podle svých možností. Cestou k dalšímu hotelu v Rřldalu, kde strávíme další 3 noci, se ještě zastavíme u mohutných vodopádů se dvěma rameny Lĺtefossen. Večeře 5.-7. den jsou za příplatek.
6. den: Dopoledne si prohlédneme jeden z nejstarších dřevěných kostelů Norska – Rřldal Stavkyrkje. Z městečka Odda se vydáme údolím Buerdalen, které vytvářely masy ledu druhého největšího ledovce Norska Folgefonna. Naším cílem budou pohledy na ledovcový splaz Buerbreen. Túra asi na 4 hod. 
7. den: Přesun oblastí fjordu Lysefjorden k nástupu pro dosažení jednoho z hlavních cílů zájezdu, slavné skalní plošiny „Kazatelna“ – Preikestolen. Na konci stezky nás čeká ohromující pohled z výšky 600 m do hlubin Lysefjordu. Výšlap nám zabere přibližně 5 hodin.  
8. den: Další výlet uskutečníme na pomezí krajů Rogaland a Telemark, jen kousek od jižního okraje NP Hardangervidda. Čeká nás lehčí túra cca 4 hod. v ledovcem ohlazené oblasti Haukelifjell. Odjezd na poslední místo ubytování. Dnešní večeře je v ceně zájezdu.9. den: Během cesty na letiště krátce zavítáme do centra hlavního města Oslo. Projdeme se pěší zónou Karl Johans Gate k nové dominantě Osla – budově Opery. Navečer odlet do Prahy.
9. den: Během cesty na letiště krátce zavítáme do centra hlavního města Oslo. Projdeme se pěší zónou Karl Johans Gate k nové dominantě Osla – budově Opery. Navečer odlet do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

18 500 Kč
Základní cena od 18 500 Kč

Barevný podzim na dalekém severu

Norsko, Nordland
Celá výprava se bude odehrávat v kulisách barevného podzimu, který lze zažít pouze na severu. Při cestě za polární kruh podnikneme túru na úpatí dvoutisícových štítů Rondane, jejichž vrcholky už budou už nejspíš pokryty prvním sněhem. V horském národním parku Børgefjell se podíváme do jedné z nejopuštěnějších…
termín: 31.08.2018 délka: 15 dní
69 900 Kč
Základní cena od 69 900 Kč

Špicberky- Arktické Jaro

Norsko
Rembrandt van Rijn je expedičním trojstěžníkem, přizpůsobeným na plavby po rozeklaném pobřeží a fjordech nejsevernějšího norského souostroví.  Na jeho palubě se vydáte do vzdálených severních částí Špicberků, včetně krásného Kongsfjordu a Krossfjordu s ledovci spadajícími do moře. Pozorování ptačích…
termín: 01.05.2019 délka: 8 dní
15 790 Kč
Základní cena od 15 790 Kč

Norsko – zlatá cesta severu a srdce norských fjordů

Norsko, Bergen
Norsko - nejkrásnější severská země. Snad každý, kdo se vypraví do tohoto koutu Evropy, je doslova očarován krásou kolem sebe - nezapomenutelné hory, divoké řeky, hluboké fjordy. Navštívíme střední část země, která se může pochlubit těmi nejkrásnějšími scenériemi, které budeme jinde hledat jen marně…
termín: 11.08.2018 délka: 9 dní

Nabízí

Periscope Skandinávie, s.r.o.

Periscope Skandinávie, s.r.o.

Smetanova 347/9, Veveří
60200 Brno
telefon: 542213346

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Bergen 4 °C
Haugesund / Karmoy 4 °C
Kristiansand / Kjevik 0 °C
Oslo -11 °C
Oslo / Fornebu 9 °C
Stavanger / Sola 3 °C
Torp -7 °C
Tromso 3 °C
Trondheim 2 °C

Základní informace

Norsko

Norsko
Hlavní město: Oslo
Počet obyvatel: 4 457 857
Měna: NOK
Rozloha: 323,887 km2

Místopisy

  • Severní Norsko

    Severní Norsko protíná severní polární kruh - za letního slunovratu zde Slunce nezapadá a za zimního nevychází nad obzor. Území je známé krásnými fjordy a sámskou kulturou…

  • Střední Norsko

    Střední Norsko zahrnuje regiony Nord Trondelag a Sor Trondelag, ve kterém se nachází např. starobylé město Trondheim.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://norsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/norsko-turistika-i-komfort-hotelu-493808/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://norsko.vasezajezdy.cz