Lofoty A Nordkapp – Pozorování Polárního Slunce

cena od 53 900 Kč termín: 08.06.2018 délka: 8 dní (zájezd č. 493805)

8 - denní zájezd

Krásná dovolená v Norsku nemusí být nutně jen na pevnině. Malebnost souostroví Lofoty a Vesterály za polárním kruhem nejvíce přiblížil slovem i kresbami Karel Čapek ve své knize Cesta na sever. Zažijte polární den – nastupte do letadla a vydejte se s námi tam, kde v létě slunce nezapadá!
Souostroví LOFOTY je podle mnohých nejkrásnějším koutem celé Skandinávie. Na jednom místě najdete všechny krásy Norska: loďky kotvící v malebných fjordech, racky posedávající na střechách rybářských rorbu, štíty hor tyčící se až k nebi. Nezapomenutelným zážitkem na Lofotech je jakákoliv plavba – podle aktuální možnosti na místě můžete zažít buď plavbu po fjordu Kjerkfjorden s okolními skalními masivy nebo se svézt luxusní lodí pobřežní linky Hurtigruten. 
Atraktivní let nad fjordy s výhledy na Lyngenské Alpy, cesta na Nordkapp a prohlídka skalních kreseb v Altě (UNESCO). Je návštěva nejsevernějšího místa Evropy, mysu Nordkapp s pozorováním půlnočního polárního slunce v dáli nad obzorem opravdu tak jedinečná, jak se o ní traduje?
Ubytování v severních oblastech Norska má své specifické zvláštnosti . Klasických hotelů zde není dostatek pro všechny zájemce, a proto jsou velmi drahé. Mnohá další ubytovací místa jsou vybudována z dřívějších rybářských objektů anebo jsou postavena ve stylu místních rybářských chat, tzv. rorbu. V těchto objektech nebo v chatách LUX jsou k dispozici 2-3 pokoje pro 4-6 osob, WC a sprcha jsou společné pro všechny ubytované.

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní cena od Rezervace
08.06.2018 15.06.2018 8 53 900 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den: Během dne odlet z Prahy. Po přestupu let dále za severní polární kruh do Evenes. Odjezd na ubytování.
2. den: Během dnešního dne poznáme malebná zákoutí v oblasti neoficiálního hlavního města Lofot Svolvćr. Budou to například osada Kabelvĺg, kde je malé akvárium a kostel nazvaný Námořnická katedrála, nebo romantický rybářský přístav Henningsvćr, který se rozkládá na několika ostrůvcích. V jeho okolí se nacházejí typické dřevěné sušáky tresek. Na pobřežní silničce č. 815 spatříme jedny z nejkrásnějších lofotských scenerií. Stylové ubytování v prostředí rybářské vesnice. Dnešní večeře je v ceně zájezdu.
3. den: V nejjižnější části souostroví s překvapením zjistíme, že lofotské pobřeží lemují i krásné písečné pláže, zejména u vesnice Ramberg. Navštívíme další rybářské vesničky Ĺ, Reine a stále živoucí rybářskou osadu Nusfjord (UNESCO). Nabízí se nám též možnost vyhlídkové plavby po fjordu Kjerkfjorden z nejhezčí lofotské vesnice Reine, při které uvidíme i nejvyšší vrchol Lofot – horu Hermannsdalstinden (1 029 m n. m.). Ten, kdo se nezúčastní plavby po fjordu, si užije klidné chvíle při procházce mezi skalami a rybářskými domky.
4. den: Dnes si prohlédneme starodávnou vikinskou slavnostní síň Lofotr.  Dále se vydáme nádhernou vyhlídkovou cestou Lofast na procházku v NP Mřysalen nebo na ostrově Hinnařya, následně na ubytování do městečka Harstad. Dnešní večeře je v ceně zájezdu.
5. den: V případě volných míst vyplujeme ráno slavnou obchodní i turistickou linkou Hurtigruten za pohledy na nádherné scenerie na pobřežní hory s ostrými štíty a sněhovými poli. Vystoupíme v přístavu Tromsř. Cena bude nabídnuta v okamžiku rozhodnutí o konání zájezdu. Mikrobus s ostatními pokračuje po pevnině k divoké řece Mĺlselva a k trojitým 600 m dlouhým peřejím Mĺalselvfossen. Dostaneme se až do druhého největšího kraje Troms a nejsevernějšího univerzitního města Tromsř, které je obklopeno krásnými horami.
6. den: Během dne odlet z Tromsř do Alty. Cesta na sever pokračuje mj. podmořským tunelem do městečka Honningsvĺg. V jeho okolí se ubytujeme. Posledních pár kilometrů k mysu Nordkapp pak pojedeme kolem fjordu Porsangerfjorden. Čekání na půlnoční slunce si zkrátíme návštěvou jeskynní kaple a také zhlédnutím filmu popisujícího historii Nordkappu. Návrat na ubytování.
7. den: Až se vyspíme, vrátíme se po E6 do města Alta. Zde si ve venkovním muzeu prohlédneme skalní malby z doby kamenné (UNESCO) a moderní kostel Polární záře. Ubytování.8. den: Dopoledne odlet do Osla a později navečer do Prahy.
8. den: Dopoledne odlet do Osla a později navečer do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

52 990 Kč
Základní cena od 52 990 Kč

SEVERNÍ NORSKO 55+ Z Osla až za polární kruh

FirstMinute
Norsko, Severní Norsko
Poloha: Odhalte krásu severního Norska za  polárním kruhem . Čeká vás strhující cesta, na které uvidíte neuvěřitelné přírodní scenérie souostroví  Lofoty  a  Vesteralen , severská města a malebné vesničky plné pestrobarevných rybářských domků, či majestátní hory vévodící zdejší nedotčené přírodě. Čeká…
termín: 08.08.2018 délka: 8 dní
13 490 Kč
Základní cena od 13 490 Kč

Norsko, Švédsko, Dánsko - Norské fjordy

Norsko
Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou navštívíte dvě hlavní města, Oslo a Kodaň. Poznámka : nástupní místo Znojmo a Brno pouze v termínech 3.7…
termín: 22.06.2018 délka: 10 dní
15 700 Kč
Základní cena od 15 700 Kč

Lofoty - země polárního slunce

Norsko, Lofoty-Svolvaer
Nezapomenutelná výprava do magické země daleko za polárním kruhem. Z paluby trajektu, vezoucího nás na ostrovy, se bude zdát, že před sebou vidíme zpola potopené hory. Utáboříme se na louce, sevřené malou mořskou zátokou a strmým skalnatým štítem a odtud budeme podnikat výpravy po ostrovech. Pojedeme…
termín: 30.06.2018 délka: 16 dní

Nabízí

Periscope Skandinávie, s.r.o.

Periscope Skandinávie, s.r.o.

Smetanova 347/9, Veveří
60200 Brno
telefon: 542213346

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Bergen 4 °C
Haugesund / Karmoy 4 °C
Kristiansand / Kjevik 0 °C
Oslo -11 °C
Oslo / Fornebu 9 °C
Stavanger / Sola 3 °C
Torp -7 °C
Tromso 3 °C
Trondheim 2 °C

Základní informace

Norsko

Norsko
Hlavní město: Oslo
Počet obyvatel: 4 457 857
Měna: NOK
Rozloha: 323,887 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://norsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/lofoty-a-nordkapp-pozorovani-polarniho-slunce-493805/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://norsko.vasezajezdy.cz