SKUTEČNÉ PERLY NORSKA

cena od 17 890 Kč termín: 28.08.2018 délka: 9 dní (zájezd č. 361475)

9 - denní zájezd

NORSKÁ NEJ: FANTASTICKÉ FJORDY, VODOPÁDY, LEDOVCE, JEZERA...
Norsko je krásná panenská země na severu Evropy. Upoutá vás kouzelnými scenériemi, na které nikdy nezapomenete – fjordy, vodopády, ledovce. Uchvátí vás pohádkově čistá příroda, města plná parků, rozeklané fjordy, skromné kouzelné domky v pastelových barvách, rybí trhy a věčný úsměv v tvářích Norů. Ustrnete v úžasu nad koberci stříbrných lišejníků, mezi pokřivenými jívami budete hledat troly. Tajemství dávných věků na vás dýchne ze starých dřevěných kostelíků. Takové klenoty jako je jezero Gjende, silnice vedoucí fantastickou norskou přírodou Galdhopiggenvegen a Sognefjellvegen, skalní blok Preikestolen aj. vám nikdy nevymizí z paměti. Pojeďte s námi objevit tuto zemi neskutečně divoké krásy.

Doporučujeme využít možnost zakoupení kabin na trajektu. V zájezdu potom bude pouze 1 noční přejezd.

Ubytování: hostel

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odjezd v ranních hodinách z ČR, projedeme SRN a nalodíme se na noční trajekt do Švédska (možnost objednání kabin).
2. den:Po vylodění průjezd jižním Švédskem a jihem Norska - slavným údolím Gudbrandsdalen - tzv. srdcem Norska - s krátkými zastávkami a fotostopy na ubytování. Nocleh.
3. den:Národní park Rondane - vyjedeme nejprve na samý okraj NP Rondane k osadě horských chat Mysuseteru - odtud popojedeme po mýtné silnici k výchozímu bodu na dnešní túru. Už odtud se otvírá nádherný výhled na národní park. Poté si vyjdeme k chatě Rodvassbu, která leží na pobřeží jezera Rondvatnet s drsnými a holými vrcholy Rondane okolo. Milovníci turistiky se mohou pokusit zdolat nejbližší vrchol Storronden (2.138 m) - cca 4 hodiny. Túra není kromě jednoho exponovanějšího místa náročná. Celá cesta ale nabízí nádherné výhledy. Návrat na nocleh.
4. den:Vydáme se na celodenní putování přírodou nejprve podél divoké řeky Sjoa a po západním okraji NP Jotunheimen na sever k čarokrásnému tyrkysovému jezeru Gjende, kde u chaty Gjendesheim začíná norská národní túra Bessegen. Kousek po ní vystoupáme a z vyhlídky budeme mít horský svět i nádherné jezero jako na dlani. Možnost jízdy lodí po jezeře na chatu Memurubu a zpět. Odjezd na nocleh.
5. den:Krása zadumané Hardangervidy - největší náhorní rovina Evropy - procházka s výhledy na neobvyklou tundrovitou krajinu a ledovec Hardangerjokulen. Napříč Hardangervidou projedeme k vodopádu Voringfossen vysokému přes 180 m a budeme ho moci sledovat z několika úhlů. Krásnou soutěskou Mabodalen sjedeme k druhému největšímu fjordu Norska - Hardangerfjord, který přejedeme úchvatným novým mostem a soustavou neskutečných tunelů. Potom přejedeme ke kaskádovitému vodopáduTvindefoss. Nocleh.
6. den:Přes Voss do Bergenu – jednoho z nejkrásnějších měst Evropy. Návštěva rybího trhu, Bryggen - půvabný komplex kupeckých domů z 18. a 19. stol. (UNESCO). Pevnost Bergenhus. Výstup (výjezd) na kopec Floyen (krásný pohled nejen na město), nebo možnost návštěvy rybího akvária. Nocleh.
7. den:Dnes se vydáme na jih Norska. Cestou se zastavíme u vodopádu v Norheimsundu, který si budete moci podejít. Budeme pokračovat podél malebného Hardangerfjordu k trajektu Kvanndal – Utne a dále kolem Sorfjordu (výhledy na ledovec Folgefonn) k divokému dvojramennému vodopádu Lätefoss, majestátnému vodopádu Langfoss (600 m) a krajem Rogaland na ubytování na ubytovně Preikestolen.
8. den:Dnes vás čeká další z vrcholů zájezdu. Výstup na obrovský skalní blok Preikestolen (cesta celkem cca 4 hod.), je to jedno z nejnavštěvovanějších a nejobdivovanějších míst celého Norska. Tyčí se neuvěřitelných 597 m nad vodní hladinou Lysefjordu. Z ploché vyhlídkové plošiny se vám naskytne ohromující kruhový výhled do krajiny i hlubin fjordu sevřeného místy až 1000 m vysokými svislými skalními stěnami. Poté nás čeká trajekt Lauvvik – Oanes a odjezd do oblasti Kristiansandu, krátká prohlídka tohoto jihonorského města. Nocleh.
9. den:Ráno trajekt do dánského města Hirsthals a poté přejezd Dánskem a Německem do ČR. Příjezd v pozdních nočních nebo následující den v časných ranních hodinách.


Podobné zájezdy v této destinaci

22 990 Kč
Základní cena od 22 990 Kč

Norské fjordy - komfortněji do hotelu - autobusem

Norsko, Dalsnibba
Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou navštívíte Oslo i Lillehammer a mnohá další zajímavá místa.
termín: 11.07.2019 délka: 10 dní
13 390 Kč
Základní cena od 13 390 Kč

Norské fjordy

Norsko, Dalsnibba
Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou do Norsla navštívíte dvě hlavní města, Oslo v Norslu a Kodaň v Dánsku.
termín: 21.06.2019 délka: 10 dní
31 990 Kč
Základní cena od 31 990 Kč

Norské fjordy - komfortněji do hotelu - letecky

Norsko, Dalsnibba
Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou navštívíte Oslo i Lillehammer a mnohá další zajímavá místa.
termín: 12.07.2019 délka: 8 dní

Nabízí

ERIKA TOUR

ERIKA TOUR

Špidlenova 442
51301 Semily
telefon: 481623637

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Bergen 8 °C
Haugesund / Karmoy 7 °C
Kristiansand / Kjevik 5 °C
Oslo 4 °C
Oslo / Fornebu 6 °C
Stavanger / Sola 7 °C
Torp 5 °C
Tromso -1 °C
Trondheim 7 °C

Základní informace

Norsko

Norsko
Hlavní město: Oslo
Počet obyvatel: 4 457 857
Měna: NOK
Rozloha: 323,887 km2

Místopisy

  • Ostfold

    Jihovýchodní převážně rovinatý norský kraj na hranici se Švédskem.

  • Severní Norsko

    Severní Norsko protíná severní polární kruh - za letního slunovratu zde Slunce nezapadá a za zimního nevychází nad obzor. Území je známé krásnými fjordy a sámskou kulturou…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://norsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/klenoty-norske-prirody-361475/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://norsko.vasezajezdy.cz